KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

Po raz XVII, 4 października, odbył się w naszej placówce Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o  Zdrowiu. Głównym celem imprezy jest poszerzanie świadomości zdrowotnej i  promowanie zdrowego stylu życia. Przedsięwzięcie  ma zasięg wojewódzki, ale w tym roku wzięli w nim udział także uczniowie z Krakowa. Do konkursowych zmagań przystąpiło trzynaście drużyn. Pięcioosobowe zespoły miały do wykonania  niełatwe zadania, m. in. rozwiązanie testu wiedzy, dokonanie ekologicznych zakupów i segregacji odpadów, Znajomość zasad  prawidłowego mycia rąk  i  bezpiecznego poruszania się po drogach również nie sprawiły uczestnikom większych problemów. Drużyny wykonały i  zaprezentowały plakaty dotyczące sposobów oszczędzania energii elektrycznej. Uczestnicy ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie świetnie. Wykazali się dużymi umiejętnościami i  wiedzą na temat zdrowia, bezpieczeństwa, profilaktyki, ekologii. Wszystko bacznie obserwowało i  oceniało jury konkursu.

Zdobywcami głównej nagrody i pucharu zostali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Piławie Górnej, drugie miejsce przypadło uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich, trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżoniowie.

Mistrzami wiedzy o zdrowiu, wspaniałej atmosfery, dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji – zostali wszyscy. Gratulujemy pięknych nagród, cieszymy się, że mogliśmy się spotkać po dwuletniej przerwie i zapraszamy w przyszłym roku.