WIECZÓR Z POEZJĄ KS. JANA TWARDOWSKIEGO

„Być dobrym jak chleb” to temat przewodni wieczoru poetycko – muzycznego poświęconego ks. Janowi Twardowskiemu, patronowi naszej placówki. 11 stycznia mieliśmy okazję przybliżyć sobie postać i twórczość ks. Jana. Uczniowie zaprezentowali kilka utworów z bogatych zbiorów poety, śpiewali piosenki.  Wiersze ks. Twardowskiego przekazują uniwersalne wartości, są dla każdego, nie dzielą ludzi na wierzących i niewierzących. W ich świecie każdy może poczuć się dobrze, każdy tak samo może cieszyć się pięknem jego słów. Są one często wykorzystywane przez polskich muzyków jako teksty piosenek, których także mogliśmy posłuchać. Gościnnie wystąpił Bartosz Drzewicz, wykonując na gitarze znane kolędy. To kulturalne wydarzenie zgromadziło nie tylko uczniów, pracowników placówki, rodziców naszych podopiecznych, ale także mieszkańców Piławy, ks. Prałata oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu.