WASZETA

W dniach 14 – 18.10.2019 roku nasi harcerze z 6. Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Czarne stopy”, brali udział w ogólnopolskim projekcie „Rytm życia” zorganizowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego. Zajęcia odbywały się w przepięknej, mazurskiej miejscowości Waszeta. Świeże powietrze, bliskość jeziora, lasów sprzyjała zdobywaniu wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności przez naszych harcerzy. Uczestniczyli oni w warsztatach choreograficznych, muzycznych i plastycznych. Doskonalili umiejętność komunikowania się m.in. podczas zajęć z emisji głosu oraz podczas spotkań z rówieśnikami z różnych miejscowości z całej Polski.

Słoneczna pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom po lesie, pływaniu żaglówką po jeziorze oraz wspólnym zabawom na świeżym powietrzu.

Dodatkową atrakcją był wyjazd, do olsztyńskiego teatru, na spektakl muzyczny „Ja Ciebie kocham”, gdzie prezentowane były pieśni ze „Śpiewnika domowego” Stanisława Moniuszki.

Uwieńczeniem projektu było, przygotowane przez wszystkich uczestników warsztatów,  przedstawienie opery „Verbum Nobile” Stanisława Moniuszki.

Kolejnym punktem naszej wyprawy był Kraków, gdzie przebywaliśmy w dniach 18 -20.10.2019 roku na „Biwaku przyjaźni” w zaprzyjaźnionej placówce. Wspólnie świętowaliśmy 10. rocznicę powstania tamtejszej drużyny harcerskiej „Tornado”. Czas spędzaliśmy na wspólnej zabawie, pląsach oraz na wykonywaniu zadań podczas biegu patrolowego po mieście. W czasie wolnym korzystaliśmy również z walorów zdrowotnych i relaksacyjnych groty solnej.