MŁODZI EKOLODZY NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU

W dniu 09.10.2018 roku młodzi ekolodzy z naszej szkoły byli na wycieczce we Wrocławiu. Wizytę w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęli od pokazu muzyczno-świetlnego fontanny przy Hali Stulecia. Spektakl wodny zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki był Ogród Japoński. Kompleks jest jednym z nielicznych śladów, które pozostały po Wystawie Światowej zorganizowanej w 1913 roku. Do ogrodu prowadzi monumentalna, ozdobna brama główna oraz szeroka aleja kierująca zwiedzających do centralnej części ogrodu.  Największą atrakcją ogrodu jest wspaniały staw, zwieńczony przepięknym mostem spinającym dwa jego brzegi, z ozdobnym dachem w typowym, japońskim stylu. W stawie pływają wiekowe karpie Goi w kremowych, złotych, pomarańczowych i szarych kolorach. Uczestnikom wycieczki najbardziej podobała się część południowa, która nawiązuje  do typowych, przydomowych ogrodów japońskich, z domkiem w postaci pawilonu typu Sukija oraz przystrzyżonymi żywopłotami i fragmentem kamienno – trawiastego ogrodu. Po długim spacerze w promieniach jesiennego słońca uczniowie pojechali do restauracji na małą przekąskę. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu Rodzina, zdrowie, przyroda – na Eko-działkę dziś moda, dofinansowanego z Powiatowego Grantu Oświatowego.