DZIEŃ ZIEMI 2018 „END PLASTIC POLLUTION” W NASZEJ PLACÓWCE

Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: „End Plastic Pollution”. Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 uczniowie naszej szkoły mogli włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu. Działania, do których nawoływało hasło Dnia Ziemi 2018, polegały na promowaniu inicjatyw związanych redukcją zanieczyszczeń środowiska tworzywami sztucznymi.

Tego dnia nie tylko edukowaliśmy, mobilizowaliśmy i aktywizowaliśmy naszych uczniów, ale też aktywnie oczyszczaliśmy nasze otoczenie z zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi.

Dzięki happeningowi pamiętamy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi. Wiemy, że możemy to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.