DZIEŃ PAPIESKI

XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją! ” oraz Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście…”.

26.10.2017 r. gościliśmy w naszej szkole Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera, które obecnie pełnią swą posługę misyjną w Świdnicy. Nasza aula w ciągu godziny zamieniła się w wielokulturowe, religijne spotkanie mieszkańców z różnych kontynentów: Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Oceanii oraz Europy. Uczniowie poznawali kraje misyjne, przyglądali się pracy misjonarza, uczyli się piosenki w języku hiszpańskim, odbyli nawet „podróż” do Afryki.

Siostra Magdalena opowiedziała o trudnej pracy misjonarza, przedstawiła najważniejsze potrzeby dzieci z krajów misyjnych. Zaglądnęliśmy także do plecaka misjonarza, aby wiedzieć, co jest mu potrzebne w codziennej pracy na misji.

Pani Dyrektor przypomniała o jednym z największych misjonarzy naszych czasów – o św. Janie Pawle II, który jest dla nas pięknym wzorem do naśladowania.

Oczywiście nie zabrakło również modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Na koniec wszyscy zatańczyliśmy orientalny taniec misyjny z własnoręcznie wykonanymi wachlarzami.

Po zakończeniu uroczystości w auli Siostry Misjonarki odwiedziły Szkolny Klub Wolontariatu „Dobre Duszki”. Siostra Danuta przedstawiła naszym podopiecznym jak wygląda dzień wolontariusza w placówce misyjnej. Nasi młodzi wolontariusze podzielili się swoimi doświadczeniami z działalności klubu.

Składamy podziękowania Siostrom Misjonarkom za ich piękną pracę i życzymy, aby jak najwięcej osób włączyło się w to dzieło misyjne. Sami wolontariusze zadeklarowali swą pomoc a szczególnie opiekę modlitewną obejmującą misjonarzy pochodzących z naszych okolic.