AKTYWNE CZYTANIE LEKIEM NA LISTOPADOWĄ SZARUGĘ

Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ona ważną rolę w rozwoju dziecka. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, rozwija uważność i wzbogaca słownictwo. Uczniowie postanowili sprzeciwić się jesiennym smutkom i z dużym zaangażowaniem wzięli udział w szkolnej kampanii czytania: Aktywne czytanie lekiem na listopadową szarugę. Dzieci tworzyły klasowe kąciki czytelnicze, wykonały plakaty, dlaczego warto czytać i oczywiście codziennie czytały. Pierwszoklasiści otrzymali książki z projektu Mała książka – wielki człowiek, który realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Najmłodsi amatorzy czytania uroczyście świętowali Światowy Dzień Postaci z Bajek i słuchali czytanych bajek przez starszych kolegów. Cała społeczność szkolna wzięła udział w pierwszej międzynarodowej edycji projektu Przerwa na czytanie, realizowanego w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Wierzymy, że wszystkie działania pomogły zmotywować uczniów do rozwijania prawdziwej pasji czytelniczej.