Z WIZYTĄ W ALPAKOWEJ KOTLINIE

Dnia 11.10.2021 roku odwiedziliśmy puchatych przyjaciół z Alpakowej Kotliny. Alpaki mają spokojną i łagodną naturę, wzbudzają dużą sympatię wśród dzieci. Zwierzęta te są inteligentne i ciekawe otoczenia, a przy okazji łatwo się uczą. Mają bardzo miękkie, przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, co stanowi dodatkowy atut dla alergików. Ich uroczy wygląd sprawia, że nie sposób się nie uśmiechnąć, a pozytywne usposobienie jest idealne dla usprawnienia rozwoju człowieka. Uczniowie z wielką czułością i troską opiekowali się zwierzętami, karmili je marchewką, głaskali i przytulali. Bezpośredni kontakt z alpakami pomógł im się rozluźnić i zapomnieć o codzienności. Na zakończenie wizyty u puchatych przyjaciół dzieci zjadły pyszne kiełbaski, które same upiekły przy ognisku.