WARSZTATY CERAMICZNE W DZIERŻONIOWSKIM OŚRODKU KULTURY ORAZ WYSTAWA W „GALERII NA PIĘTRZE”.

Dnia 26 października wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w zajęciach ceramicznych w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Podczas zajęć prowadzonych przez panią Kasię, za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako smoki, dinozaury, psy lub koty.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupiania  uwagi oraz cierpliwości. Posiada również bardzo duże walory terapeutyczne: wpływa na koncentrację, stymuluje i rozwija układ nerwowy oraz funkcje motoryczne. Czynność zgniatania, ugniatania i wałkowania jest doskonałym wstępem do dalszej nauki pisania, rysowania, wycinania. Ponadto zajęcia  z wykorzystaniem gliny bardzo pozytywnie wpływają na rozwój ekspresji plastycznej, wyobraźnię, kreatywność, a przede wszystkim są wspaniałą zabawą.

Zaraz po zakończonych zajęciach udaliśmy się do „Galerii na piętrze”, gdzie mogliśmy zobaczyć kolejną wystawę „Żydówki niemalowane z pomarańczami”. Rysunki na drewnie Aleksandra Gierymskiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Tokarskiemu dyrektorowi Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury  za umożliwienie nam uczestniczenia we wspaniałych  zajęciach.