ŚWIĘTUJEMY WOLNOŚĆ POLSKI

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej już 9 listopada. Wśród biało – czerwonych dekoracji i rozbrzmiewających pieśni patriotycznych, uczniowie czytali wiersze, wykonywali flagi i godła, rozwiązywali łamigłówki historyczne. Dzień ten był dobrą okazją do podsumowania, realizowanego w szkole, międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego „Patriotyzm”. W ramach projektu uczniowie zatańczyli poloneza, nagrali audiobook z wierszami patriotycznymi, wykonali plakaty „Alfabet patrioty”, a także przygotowali pierniki w kształcie i kolorystyce polskiej flagi. Główną atrakcją był gościnny  występ zespołu tanecznego „Joanki” z Niemczy. Dziewczęta i chłopcy zachwycili wszystkich, prezentując się nie tylko w tradycyjnych tańcach ludowych, ale i we współczesnych układach. Radosne świętowanie zintegrowało na parkiecie „Joanki” i podopiecznych ośrodka. O godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, włączając się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”.

Uczniowie placówki wzięli również udział w sobotnim biało – czerwonym orszaku, który przeszedł ulicami Piławy Górnej. 11 listopada, w dniu  Narodowego Święta Niepodległości, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Sybiraków przy miejscowym kościele.

Życzymy wszystkim, aby atmosfera wspólnego świętowania i radość z tego, że żyjemy w wolnym kraju pozostały w naszych sercach na zawsze.