MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Dzień 6.12.2017 roku był pełen niespodzianek. Wszyscy uczniowie nie mogli się doczekać, czy zapisane w listach dziecięce marzenia zostaną spełnione. Dostojny gość w czerwonym płaszczu zjawił się wraz ze swoimi pomocnikami – Panią Alicją Hromadą (Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie) i  Panem Tomaszem Dudlejem (fotografem) około godziny 9.00. Nasi wychowankowie przywitali Świętego Mikołaja pięknym występem z szarfami i skocznym tańcem, w którym sam Mikołaj postanowił spróbować swoich sił. Kolorowe paczki pełne słodyczy sprawiły dzieciom wiele radości. Był to dopiero początek atrakcji, jakie w tym, wyjątkowym tygodniu czekały na naszych podopiecznych. Mikołaj postanowił odwiedzić najmłodszych uczniów również w klasie. Święty sprawdzał czy znają oni wierszyki o Mikołaju i rozdawał prezenty z kolorowymi puzzlami.

Po południu wychowankowie grup wychowawczych wzięli udział w mikołajkowym kinie. Film „Alwin i wiewiórki – Gwiazdka Hula Hoop” wprowadził dzieci w wesoły, zimowo – świąteczny klimat.

Na zakończenie tygodnia uczniowie wzięli udział w spotkaniu integracyjnym Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Ząbkowicach Śląskich. Młodzi harcerze aktywnie uczestniczyli w warsztatach z dekorowania pierników, zajęciach plastycznych i zabawach ruchowych. Impreza odbyła się pod hasłem „Mikołaj wszystkich dzieci”.