CZYTAMY SOBIE I JESTEŚMY SUPER

Czytanie to wspaniała przygoda. Kochamy książki i dzielimy się miłością do czytania z naszymi uczniami. Prowadzimy szkolne kampanie czytelnicze, organizujemy konkursy, pracujemy metodą projektu omawiając lektury. Każda klasa ma swój własny znak Teraz czytamy, który wywieszony na drzwiach oznacza, że nie wolno przeszkadzać klasie, bo trwa czytanie. Z wielką radością przystąpiliśmy do akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictwa Harper Collins Polska Czytam sobie I klasa. Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic najmłodszych klas. Jego zadaniem jest dotrzeć do wszystkich dzieci, z różnymi doświadczeniami i temperamentami, wzmacnianie nawyków i pomoc w nauce czytania. Akcja łączy rodziców i nauczycieli w realizacji wspólnego celu jakim jest rozbudzenie w dzieciach pasji czytania. Czytanie możemy organizować na wiele sposobów- jako formę relaksu i wyciszenia, rozmowę i refleksję, zabawę, działanie i podejmowanie aktywności. Zintegrowanie tych form sprawia, że nie potrzeba wiele wysiłku, aby kształtować nowe pokolenie amatorów czytania.