Wycieczka do Warszawy i Bełchatowa

Tradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego          w  Piławie Górnej są coroczne wyjazdy do miejsca pochówku patrona placówki. 7 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy. Tam w Świątyni Opatrzności Bożej, w Panteonie Wielkich Polaków znajduje się grób ks. Jana Twardowskiego, przy  którym uroczyście złożyliśmy  kwiaty. Stałym punktem zwiedzania stolicy jest również Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza. Kolejna atrakcja czekała na nas w Bełchatowie. W tym mało znanym z atrakcji turystycznych mieście znajduje się interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy. Pod kierunkiem edukatorów, w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób, poznawaliśmy przebieg procesu powstawania pokładów węgla brunatnego, dowiedzieliśmy się jak wyglądało jego wydobycie oraz produkcja energii elektrycznej. Nowoczesne techniki multimedialne oraz środki interaktywne pozwoliły uczniom utrwalić w pamięci to co poznali i zobaczyli. Tu wszystkiego można dotknąć, poczuć, posłuchać, przymierzyć. Bełchatów zaskoczył wszystkich zielenią, zapachem lip                    i pysznymi lodami.