WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ 18 MAJA….

„Depczemy Świętemu po piętach” – to projekt przygotowany i realizowany przez podopiecznych i ich opiekunów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej w roku szkolnym 2019/2020.

 Jest to wyraz wdzięczności za dar życia i nauczania Św. Jana Pawła II, z okazji przypadającej, 18 maja 2020 r., setnej rocznicy urodzin Papieża. Wśród zadań podejmowanych przez naszych uczniów było odwiedzanie miejsc związanych z życiem i nauczaniem Papieża oraz pogłębianie wiedzy na temat dorobku i osiągnięć Jana Pawła II. Uczniowie w ciekawy i różnorodny sposób, dostosowany do ich możliwości i umiejętności, szukali śladów obecności w najbliższej okolicy i zagłębiali się w bogate dziedzictwo, jakie zostawił nam Ojciec Święty.

W wyniku podejmowanych działań powstawały wystawy plastyczne, czytanki obrazkowo-słowne, prezentacje multimedialne, albumy, śpiewniki a nawet audiobook z wierszami. Nauczyciele prowadzili zajęcia metodą projektów edukacyjnych, które umożliwiały uczniom nabywać umiejętności kluczowe oraz doskonaliły już zdobyte.

W grupach wychowawczych odbywały się takie zajęcia jak wędrówki śladami świętego, wspólne śpiewanie piosenek czy pieczenie słynnych kremówek.

Inicjatywę podjęli również rodzice uczniów oraz inni pracownicy naszego ośrodka, którzy tworzą Teatr Dużych. Z tej okazji przygotowali spektakl teatralny „Z gór bliżej nam do nieba…”, którego premiera niestety została przełożona na inny termin z uwagi na zaistniałe okoliczności. W czasie zdalnego nauczania nie zaniechaliśmy przybliżania postaci Karola Wojtyły. Realizowane były różnorodne zajęcia o tej tematyce.

 Projekt zakończyć się miał 18 maja 2020 r. Koncertem Dziękczynnym dla Jana Pawła II, kiedy to mieliśmy śpiewać i tańczyć, a o godz. 12 w południe grupa Wolontariatu symbolicznie miała wypuścić w niebo białe gołębie. I je wypuści. Zorganizowała wirtualną akcję „100 gołębi na stulecie”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z projektu:

 

Linki do wiersza czytanego przez uczniów: