ZIMOWE POMAGANIE – RAZEM NA ŚWIĘTA

Czas świąteczny jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że wypatrujemy pierwszej gwiazdki i czekamy na niespodzianki pod choinką. Magia świąt polega, przede wszystkim, na tym, że spędzamy go razem i wspieramy się. Wiedzą o tym bardzo dobrze Dobre Duszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu – uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Jak co roku wsparliśmy wspólnie schronisko dla psów Azyl w Dzierżoniowie, zbierając karmę i środki czystości; wykonaliśmy piękne laurki, które wręczyliśmy podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Niemczy z okazji Dnia Babci i Dziadka, wzięliśmy udział w akcji Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!, dołączyliśmy do kampanii wykonywania i wysyłania kartek urodzinowych do chorych dzieci – Mały gest, wielki cel, odwiedziliśmy seniorów z DPS Dzierżoniów, gdzie zawieźliśmy pyszne ciasto. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w projekt edukacyjny Tydzień Dobrych Uczynków, w ramach, którego wykonywała zadania-dobre uczynki. Bardzo się cieszymy, że pomaganie i koleżeńska postawa są w naszej szkole codzienną rzeczywistością.