Z KSIĘDZEM JANEM TWARDOWSKIM O RODZINIE

Przez kilkanaście lat spotykaliśmy się, w styczniowe wieczory, na wieczornicach poświęconych twórczości ks. Jana Twardowskiego. Ze względu na pandemię spotkania w większym gronie są utrudnione, ale społeczność ośrodka nie zapomniała o swoim patronie. 18 stycznia 2022 roku przypada 16. rocznica śmierci Jana Twardowskiego. Z tej okazji odbyło się spotkanie poświęcone postaci i twórczości księdza – poety. „Rodzina – pierwsza szkoła miłości” – to słowa księdza Jana, które były motywem przewodnim prezentowanych przez uczniów i nauczycieli wierszy. Wspólne czytanie, refleksje nad sensem słów poety było częścią prowadzonej w szkole akcji „Czytanie łączy pokolenia”. Uczniowie, inspirując się słowami księdza Jana, wykonali rysunki swoich rodzin. Utwory księdza Jana są dla każdego i na każdą okazję, więc pomysłów na kolejne spotkania nam nie zabraknie.