WIECZÓR POETYCKI W SOSW W PIŁAWIE GÓRNEJ

23 stycznia, w atmosferze jeszcze ciągle świątecznej, odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Piławie Górnej wieczór poetycki poświęcony patronowi placówki – ks. Janowi Twardowskiemu. Trzynasty już raz, w styczniowy wieczór przybliżaliśmy postać i twórczość księdza – poety. Wsłuchanie się w teksty ks. Twardowskiego uświadamia nam, że mają one nieodparty wdzięk. To co skrywają w sobie to prostota, naturalność, ciągły zachwyt nad życiem, przyrodą i radość na miarę szczęśliwego dziecka. Uczniowie ośrodka, przy dużym wsparciu ks. diakona zaprezentowali rozważania ks. Jana na temat istoty świąt Bożego Narodzenia, rodziny i uniwersalnych dla człowieka wartości. Było wspólne kolędowanie oraz recital gitarowy Bartosza Drzewicza.

To ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie zgromadziło nie tylko uczniów, rodziców i pracowników placówki, ale także przedstawicieli władz miasta oraz mieszkańców Piławy Górnej.