SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

Od kilkunastu lat nasza placówka jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o  Zdrowiu, którego celem jest poszerzanie świadomości zdrowotnej i  promowanie zdrowego stylu życia. W tym roku konkurs odbył się 8 października i miał zasięg szkolny. Każda klasa stanowiła jedną drużynę. Wśród konkursowych konkurencji było: rozwiązywanie testu i zagadek, przygotowanie plakatów związanych z prawidłowym myciem rąk oraz wystawa dotycząca różnych aspektów zdrowia. Już niedługo w każdej klasie pojawi się na parapecie „zielony ogródek”, ponieważ drużyny wysiały do skrzynek nasiona popularnych roślin. Jak na imprezę popularyzującą zdrowy styl życia przystało, na śniadanie była zdrowa, kolorowa kanapka, owoce i woda. Drużyny wykazały się dużymi umiejętnościami i wiedzą na temat zdrowia, bezpieczeństwa i profilaktyki. Wszystkie klasy otrzymały puchary, dyplomy i  wspaniałe nagrody, które zostały sfinansowane ze środków PFRON. Konkurs  dofinansowany również został przez Stowarzyszenie Podróż w dorosłe życie działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej. Impreza odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w placówce w związku z wystąpieniem epidemii COVID-19.