„PRZYRODA – POZNAJEMY, LUBIMY, CHRONIMY”

W ramach projektu ekologicznego „Przyroda – poznajemy, lubimy, chronimy” zrealizowaliśmy kolejne zadania. Odbyły się zajęcia z udziałem nieco zagadkowych owadów.  Tym razem odwiedziły nas patyczaki. Nie spotykamy ich na co dzień, dlatego też wzbudziły one duże zainteresowanie. Oczywiście wszyscy chętni i odważni mogli wziąć patyczaka do ręki i poobserwować go z bliska. Pani Aneta, właścicielka owadów, opowiedziała jak należy o nie dbać i jakie warunki trzeba im zapewnić hodując je w domu.

Odbyły się również zajęcia „ W świecie roślin” i „W świecie zwierząt” podczas, których dzieci wykorzystując tablicę multimedialną utrwaliły swoją wiedzę oraz nabyły nowych wiadomości na temat roślin i zwierząt. W trakcie zajęć dzieci wysiały także nasiona kwiatów słonecznika i nagietka do specjalnych ekologicznych pojemników. Zadaniem dzieci będzie obserwowanie i dbanie o roślinki, a następnie kiedy odpowiednio urosną, wysadzenie ich na klombie na terenie placówki.