POŻEGNANIE LATA / DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

11 października, dzięki gościnności Pana leśniczego, nasi uczniowie przy wspólnym ognisku pożegnali lato. Pamiętając jednocześnie o Dniu pieczonego ziemniaka (10 października), dzieci zajadały ukryte pod przypieczoną skórką smakowite ziemniaczki– rarytasy.

Pan leśniczy opowiedział dzieciom jak zmienia się przyroda na jesień, jak wyglądają „wykopki” na polach i ogródkach oraz jak zwierzęta przygotowują się do zimnej pory roku. Po pysznym posiłku należy się nieco poruszać, dlatego też dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych. Było skakanie w worku, bieg z jabłkiem na głowie, zabawa w chowanego i wiele jeszcze innych aktywności. Mimo, iż było to pożegnanie lata, promienie słońca nie opuszczały dzieci, aż do zmierzchu, kiedy autobusem podmiejskim wróciły do placówki.