NIEZWYKŁY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 01.06.2022 roku na naszych uczniów czekało wiele niespodzianek. W tym dniu obchodziliśmy również święto patrona szkoły – księdza Jana Twardowskiego. W uroczystej atmosferze został odczytany wiersz patrona i złożone kwiaty przy tablicy pamiątkowej. Patron naszej szkoły kochał przyrodę i wszystkie, nawet najmniejsze, stworzenia, dlatego wszystkie aktywności, w tym, wyjątkowym dniu były związane z tematyką Jego wierszy. Dzień rozpoczęliśmy rodzinnymi warsztatami sensoplastycznymi, gdzie, dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci, powstała piękna łąka wypełniona kwiatami z makaronu, trawą z barwionego ryżu i biedronkami z mas plastycznych. Atrakcją dnia był spektakl teatralny „W ogródku księdza Jana Twardowskiego”. Przedstawienie przygotowali rodzice naszych uczniów, którzy od pięciu lat tworzą Teatr Dużych. Uczniowie z dużą uwagą śledzili losy biedronki, mrówki, krecika, kamienia, żabki i innych stworzeń żyjących w ogrodzie. Chętnie też włączali się we wspólne pląsy i odważnie rozwiązywali zagadki. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki w postaci czekolady i pysznych babeczek z biedronką.