KONKURS WIEDZY O ZDROWIU 2017

18 października, po raz XIII, odbył się w naszej placówce Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Impreza ma zasięg wojewódzki, a jego głównym celem jest poszerzanie świadomości zdrowotnej i promowanie zdrowego stylu życia. W tym roku do konkursowych zmagań przystąpiło 10 drużyn. Pięcioosobowe zespoły miały do rozwiązania niełatwe zadania, m. in. test wiedzy, zagadki, krzyżówki,  magiczne pudełko, prezentację książki z przepisami. W przerwie została przeprowadzona zabawa relaksacyjna, aby zadbać również o nasze emocje i zdrowie psychiczne. Uczestnicy ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie świetnie. Wykazali się dużymi umiejętnościami i wiedzą na temat zdrowia, bezpieczeństwa, profilaktyki. Wszystko bacznie obserwowało i oceniało jury konkursu.

     Zdobywcami głównej nagrody i pucharu zostali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich, drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżoniowie, trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach.

     Mistrzami wiedzy o zdrowiu, wspaniałej atmosfery, dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji – zostali wszyscy. Gratulujemy pięknych nagród i zapraszamy w przyszłym roku.