JUBILEUSZOWE ŚWIĘTOWANIE W SOSW IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W PIŁAWIE GÓRNEJ

Wszystko zaczęło się 14 maja 2000 roku. W tym dniu po raz pierwszy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego zorganizowano Konkurs pn. Mini Lista Przebojów. Z czasem konkurs przekształcił się w przegląd i corocznie królował na scenie ośrodka. Sytuacja epidemiologiczna w kraju spowodowała przesunięcie daty obchodów jubileuszu.

Dnia 27 kwietnia 2022 roku mogliśmy wspólnie świętować jubileusz oraz cieszyć się wspólną zabawą podczas XX Przeglądu Mini Listy Przebojów.

W imprezie wzięli udział zaproszeni goście, między innymi przedstawiciele władz samorządowych, na czele z panem Grzegorzem Kosowskim- Starostą Dzierżoniowskim oraz panem Krzysztofem Chudykiem – Burmistrzem Piławy Górnej.

Na scenie swoje umiejętności artystyczne prezentowali uczniowie i podopieczni placówek zajmujących się edukacją, opieką oraz wychowaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną. Po raz kolejny swoje talenty wokalno-taneczne zaprezentowali mali artyści z grup przedszkolnych. Na scenie gościliśmy również naszych przyjaciół z Czech oraz Krakowa. Były też pląsy i zabawy przygotowane przez harcerzy z drużyny „ Brzozy”. 

Podczas jubileuszowej imprezy wręczono kamienne statuetki wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przeglądu oraz wspierali nas od początku. Wszystkie placówki biorące udział w „Mini Liście Przebojów”, na pamiątkę tego wydarzenia, otrzymały figurkę kamiennego mikrofonu.

Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Szczepańczykowi – Szczepankam Galanteria Kamieniarska za wykonanie jubileuszowych statuetek z kamienia oraz panu Markowi Dutce – Pracownia Kamieniarska za piaskowanie liter na statuetkach (podstawach).

Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie, wspaniałą atmosferę, zabawę i zapraszamy na kolejną edycję.