„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

W naszej szkole od 04.12 do 14.12.2022 roku  realizowana była ogólnopolska kampania społeczna  pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna.

W ramach kampanii zostały zrealizowane następujące zadania: ułożenie życzeń do kartek, wypisanie kartek świątecznych, samodzielne wykonywanie kartek bożonarodzeniowych, adresowanie ich, wyjście na pocztę, wysłanie kartek do domów pomocy społecznej, rozdawanie kartek mieszkańcom Piławy Górnej.

Wysyłanie kartek to szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich. Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

Poprzez udział w tej kampanii chcemy zwrócić uwagę na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.