6. DHNS CZARNE STOPY NAD JEZIOREM PLUSZNE

 

W dniach 26.02.2018-03.03.2018 r., wychowankowie  naszej placówki, w ramach działalności 6.DHNS „ Czarne stopy”, uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Olsztynku. Jest to realizacja projektu ZHP „ Cztery pory roku”- zima nad jeziorem. Z Polski przybyło siedem drużyn Nieprzetartego Szlaku. Harcerze brali udział w zajęciach ekologicznych, perkusyjnych, plastycznych i meteorologicznych.
1 marca 2018 r. zorganizowano wycieczkę do Olsztyna, podczas której odbyły się zajęcia ekologiczne w Muzeum Warmii i Mazur, a także lekcja z „Kojotem” w planetarium. W Olsztynku mieli możliwość poznać ginący zawód hutnika w Hucie Szkła.

Czas przeżyty  w Ośrodku Szkoleniowym ZHP „ Perkoz” upływał w wesołej, przyjaznej i  braterskiej  atmosferze, szczególnie podczas wieczornych „ Świecowisk ” i karaoke. Zawiązało się dużo przyjaźni
i sympatii. Harcerze dużo czasu  spędzali na świeżym powietrzu, na ścieżkach zdrowia i podczas spacerów leśnych wzdłuż Jeziora Pluszne, wsłuchując się w śpiew perkoza.

W drodze powrotnej do Piławy Górnej spotkaliśmy aktorkę Katarzynę Skrzynecką, z którą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Z harcerskim pozdrowieniem.