REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ NA SIEDZĄCO

9 listopada 2023 roku, już po raz trzeci,  byliśmy organizatorami Regionalnego Turnieju Piłki Siatkowej na Siedząco. Turniej  odbył się w hali sportowej w Piławie Górnej. Piłka siatkowa rozgrywana na siedząco, to zespołowa gra sportowa oparta na przepisach gry      w piłkę siatkową, zmodyfikowanych w taki sposób, aby umożliwić grę zarówno osobom    z niepełnosprawnościami jak i pełnosprawnym na jednym boisku, dając im równe szanse na wygraną. Wszystkie mecze sędziowali wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 im. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie z opiekunem Małgorzatą Owczarek.  Głównym sędzią była Lucyna Kornobys – wicemistrzyni paraolimpijska z Tokio w pchnięciu kulą, multimedalistka mistrzostw świata i Europy. Turniej został dofinansowany z grantu oświatowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Przy organizacji turnieju wspierało nas również wiele osób i firm:

      1. INVEST PARK – Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna

      2. Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie

      3. Lincoln Electric Bester sp. z o.o. w Bielawie

      4. Zebra sp. z o.o. w Dzierżoniowie

      5. Piekarnia Artur Rozciecha w Piławie Górnej

      6. MOKiB w Piławie Górnej

Nad naszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem czuwała nasza pani pielęgniarka, Irenka Mazurkiewicz-Kłonowska. Po zaciętej rywalizacji  wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – SOSW Dzierżoniów

II miejsce – SOSW Piława Górna

III miejsce – SP1 Piława Górna

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody. Była wspaniała atmosfera i zacięta walka. Zawodnicy bardzo  starali się  i walczyli o każdy punkt, a przy tym świetnie  się bawili, rozwijali swoje umiejętności i pokonywali słabości.                                                                    Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok.