Świąteczne spotkanie

Ksiądz Jan Twardowski napisał: „Największym wydarzeniem świata jest Boże Narodzenie”. I  choć przypada ono w mroźny grudniowy dzień rozpala wszystkie serca, przypomina nam, że świat nie kręci się tylko wokół nas. To czas przepełniony  pięknymi tradycjami i zwyczajami, czas, który nas zbliża, uczy dobroci, wprowadza w zadumę. Dzień 15 grudnia  był w naszej placówce wprowadzeniem w świąteczny nastrój i radosne oczekiwanie. W  przedstawieniu jasełkowym uczniowie zaprezentowali sceny z życia Nowonarodzonego Jezusa, pasterzy, mędrców oraz aniołów. Ich aktorskie umiejętności przeplatane były pięknym śpiewem i tańcem. Występ zachwycił wszystkich. Zwyczajem  naszej szkoły są spotkania wigilijne w klasach. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, tradycyjne potrawy oraz wspólne kolędowanie. Na uroczystym spotkaniu świątecznym gościliśmy władze Powiatu Dzierżoniowskiego, władze naszego miasta, księży z parafii      św. Marcina w Piławie Górnej, a  także prezesa i przedstawicieli firmy LG Innotek, którzy obdarowali uczniów wspaniałymi prezentami. Wspólnie spędzony czas przebiegał                w świątecznej atmosferze, pełnej radości i  życzliwości.

Życzmy sobie radości, nie z tego wszystkiego, co przemija, jest dekoracją i nastrojem, ale radości z Bożego Narodzenia, która jest radością z Boga samego. On chce się pojawić          w  naszym życiu.

Zajęcia masowe

Wykorzystaliśmy sprzęt z Laboratorium Przyszłości podczas zajęć masowych (mikrofon krawatowy, aparat fotograficzny oraz statyw). Dzięki nowoczesnej technologii mieliśmy okazję wysłuchać nagrań przygotowanych do zajęć masowych z okazji Dnia Papieskiego. Nagraliśmy również kilka filmików z tych zajęć, które po odpowiedniej obróbce umieścimy w najbliższym czasie. #LaboratoriaPrzyszłości i # LaboratoriaPrzyszlosci