SZKOŁA PAMIĘTA

Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Społeczność szkolna udowodniła, że nie zapomina o miejscach pamięci, wydarzeniach historycznych związanych z  najbliższą okolicą, postaciach ważnych dla polskiej historii. Uczniowie odwiedzali cmentarze, poznawali tradycje związane ze świętami zadusznymi, przygotowywali gazetki, wykonywali prace plastyczne, wspominali osoby zasużone dla naszej wspólnoty, historii i kraju.

ZDROWO NA SPORTOWO

Późna jesień to także dobry czas na aktywność ruchową i rekreację w otoczeniu pięknej przyrody. Wiedzą o tym podopieczni naszej placówki i dlatego w słoneczną sobotę, 6  listopada wzięli udział w projekcie „Zdrowo na sportowo”. Jego głównym celem było umożliwienie uczniom udziału w zajęciach promujących aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu, również w dni wolne od nauki szkolnej. Uczniowie uczestniczyli w wycieczce turystyczno – krajoznawczej po Ślężańskim Parku Krajobrazowym oraz zabawach w parku linowym „Wieżyca”. Wędrując szlakiem przez Przełęcz pod Wieżycą podziwiali piękno otaczającej przyrody, poznali historię, znajdującego się na szczycie góry Ślęży, kościoła, zobaczyli fundamenty średniowiecznego zamku. Słoneczna pogoda i dobra widoczność pozwoliły na podziwianie z wieży widokowej panoramy okolic Masywu Ślęży. Widoki zapierały dech. Atrakcje krajobrazowe i zabytkowe utrwalili w swoich pracach plastycznych, wykonanych w plenerze. Uczestnikom dopisywał humor i był informacją, że są gotowi pakować plecaki na kolejną wyprawę.