„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Nasza placówka po raz drugi przystąpiła  do ogólnopolskiej akcji społecznej pt. Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj.

Podczas trwania akcji zachęcaliśmy uczniów, rodziców, pracowników szkoły, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe i zastąpić je tradycyjną kartką z życzeniami. Celem kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

W ramach kampanii dostaliśmy kartki od Fundacji Dbam o mój z@sięg. Uczniowie wspólnie z nauczycielami układali życzenia bożonarodzeniowe, wypisywali życzenia, adresowali kartki, a później wysyłali je do swoich rodzin, osób samotnych, kolegów i koleżanek.

Bardzo dziękuję wszystkim za włączenie się w tę niezwykłą akcję.