DZIEŃ PAPIESKI

Tegoroczne obchody XX Dnia Papieskiego pod hasłem „TOTUS TUUS” odbywały się w naszej placówce w dniach 20 -23 października 2020 roku. Uczniowie w różnych formach uczcili pamięć o Świętym Janie Pawle II. Powstały czytanki obrazkowo- słowne, gazetki, plakaty, albumy, oglądaliśmy filmy i prezentacje.  Wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę” ulubioną pieśń Ojca Świętego.

Zapraszamy do galerii naszych prac.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani rozpoczęciem przygody z programowaniem. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Pomimo ograniczeń, związanych z rygorem sanitarnym, w Polsce udało się zorganizować 20 505 wydarzeń, dzięki czemu Polska zwyciężyła w rankingu europejskim. Nasza inicjatywa nazywała się Podejmij wyzwanie – Baw się i ucz przez kodowanie. Dołączając do wydarzenia, pokazaliśmy, że nasza szkoła jest pełna aktywnych i kreatywnych osób, chcących rozwijać naukę kodowania i kompetencji cyfrowych.