ARTYSTYCZNE SUKCESY

Nowy rok rozpoczął się sukcesem naszych  uczniów.

Na początku stycznia wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ozdób Bożonarodzeniowych organizowanym przez Powiat Dzierżoniowski. Konkurs polegał na własnoręcznym wykonaniu ozdoby, a celem było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz wspieranie twórczości artystycznej.

Dnia 28 stycznia 2020 roku podczas  sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego uczniowie odebrali nagrody w kategorii szkół podstawowych klas IV-VIII .

I tak Dawid Mikucki zdobył II miejsce, a Arkadiusz Pituła III miejsce.

Uczniowie swoje prace przygotowali pod opieką  wychowawcy klasy pani Iwony.

Wszystkie wykonane prace można zobaczyć na pokonkursowej wystawie  w budynku Starostwa Powiatowego na I piętrze przy ulicy Świdnickiej 38.

Poniżej prezentujemy  fotorelację z tego wydarzenia i serdecznie gratulujemy.

MALI NAUKOWCY I ZIMOWE EKSPERYMENTY

Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwijanie u uczniów ich naturalnej pasji odkrywania świata. Zabawy badawcze są tego najlepszym sposobem. Podczas zabawy badawczej uwidacznia się cecha powtarzalności. Dzieci nie tylko powtarzają określone czynności i je zapamiętują, ale także wykorzystują zdobyte doświadczenia w nowych sytuacjach. Dnia 14.01.2020 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły, kolejny raz, wzięli udział w zajęciach z eksperymentowania. Tematem przewodnim była zima. Uczniowie tworzyli śnieg z pieluch jednorazowych, z pianki do golenia i mąki, z wody i mąki ziemniaczanej, obserwowali różne stany wody i malowali na mleku, sprawdzali co dzieje się z lodem ogrzewanym w dłoniach i na wacie oraz tworzyli zimową lampę lawę. Badaniu, obserwacji i eksperymentowaniu towarzyszyło duże zaangażowanie i napięcie, które dostarczyło uczniom radości z odkrywania świata. Taki ładunek pozytywnych emocji sprawia, że zabawa badawcza ma ogromny wpływ na rozwój funkcji poznawczych uczniów i pobudza ich ciekawość.