KOCHAMY NASZE BABCIE I DZIADKÓW

W dniach 20 – 24. 01. 2020 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły poświęcili swój czas na naukę o babciach i dziadkach. Podczas projektu edukacyjnego Kocham, pomagam, szanuję – Babciom i Dziadkom winszuję dzieci przeprowadziły eksperyment: Czy łatwo jest osobom starszym wykonywać codzienne czynności. Uczniowie, z obciążeniem na nogach i rękach, pokonywali drogę po schodach, dźwigali torbę z zakupami, myli naczynia i sprzątali. Dzieci zgodnie stwierdziły, że codzienna rzeczywistość babć i dziadków nie jest łatwa i wymaga dużego wysiłku. Uczniowie dowiedzieli się, jak na co dzień, mogą pomagać osobom starszym poznawali zabawy i bajki z czasów swoich dziadków. Najmłodsi nie zapomnieli o przygotowaniu upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nauczyli się pięknie recytować krótki wierszyk przy pomocy graficznego zapisu. Atrakcją dla uczniów było wykorzystanie, podczas zajęć, aplikacji telefonicznej FaceApp, dzięki, której mogli przekonać się jak mogą wyglądać w wieku babć i dziadków.