XV EDYCJA KONKURSU WIEDZY O ZDROWIU

8 października, po raz XV, nasza placówka była organizatorem Międzyszkolnego  Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Impreza ma zasięg wojewódzki, a jego głównym celem jest poszerzanie świadomości zdrowotnej i promowanie zdrowego stylu życia. W tym roku do konkursowych zmagań przystąpiło siedem pięcioosobowych drużyn. Jubileuszowa edycja konkursu była okazją do wspomnień. W przygotowanej prezentacji mogliśmy przypomnieć sobie jak przez kilkanaście lat zmieniał się konkurs, konkurencje, uczestnicy.  Zespoły miały do wykonania niełatwe zadania dotyczące zdrowego odżywiania się, bezpieczeństwa, profilaktyki chorób serca, uzależnień. Każda drużyna przedstawiła również propozycję ćwiczeń relaksacyjnych. Uczestnicy ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie  doskonale. Wszystko bacznie obserwowało i oceniało jury konkursu.

Zdobywcami głównej nagrody i pucharu zostali uczniowie z Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Bajkowe Wzgórza” w Dobrocinie, drugie miejsce przypadło uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Piławie Górnej, trzecie miejsce zajęli reprezentanci Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu.

Mistrzami wiedzy o zdrowiu, wspaniałej atmosfery, dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji – zostali wszyscy. Gratulujemy pięknych nagród i zapraszamy w przyszłym roku.