ROK W PP

Nauka w Szkole Przysposabiającej do Pracy niesie ze sobą wiele nowych wyzwań, radości i satysfakcji.

Od 9 lat współpracujemy z doradcą zawodowym MCK przy OHP w Dzierżoniowie, panią Joanną Kosowską. Spotkania z panią Asią mają charakter warsztatowy i studyjny.

W tym roku osobiście doświadczyliśmy różnicy między Giełdą a Targami Pracy – nigdy już się nie pomylimy. Uczestniczyliśmy w zajęciach studyjnych w zakładzie produkcyjnym ZEBRA, gdzie dzięki pani Sylwii, przeszliśmy całą linię produkcyjną mebli tapicerowanych. Odwiedziliśmy także Areszt Śledczy w Dzierżoniowie, gdzie przekonaliśmy się jak bardzo nieprzyjemne konsekwencje spotykają osoby, które nie przestrzegają prawa.

W ramach praktyk wspomaganych najczęściej pracujemy w kuchni (…cóż jedzenie to podstawa ?) oraz na terenach zielonych przyległych do budynku szkolnego wraz z pracownikami obsługi i uczestnikami WTZ.

Bierzemy czynny udział w życiu placówki, pomagamy w opiece nad młodszymi dziećmi. Chętnie spędzamy wspólnie czas także poza szkołą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii będącej odzwierciedleniem niewielkiej cząstki naszej aktywności w ciągu mijającego roku.