MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA

Muzyka wzbogaca życie, rozwija wyobraźnię i wrażliwość, pozytywnie wpływa na osobowość człowieka, jego nastroje i emocje. Muzyka może zbliżać starszych i młodszych, może być pomostem między pokoleniami.

Po raz kolejny w naszej placówce odbyło się spotkanie muzyczne „Muzyka łączy pokolenia”, w którym wystąpili zaproszeni goście:

• Zespół „Siwy włos” z Piławy Górnej
  • Uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Dzierżoniowie: Łukasz Duda – uczeń IV klasy SM, Daria Skowrońska – uczennica V klasy SM, Natalia Duda – uczennica V klasy SM
  • Uczniowie naszej placówki przygotowani przez p. M. Kołodziej

Takie jest zadanie, żeby ludziom młodszym udowodnić, że tak naprawdę czy grasz na gitarze, akordeonie, czy klarnecie, czy tworzysz na skrzypcach, zawsze jest grupa ludzi, która mówi o ważnych rzeczach i przez muzykę chce te rzeczy przekazać. Zmienia się tylko forma muzyczna, czy to jest rock, czy to jest jazz, czy to  folklor, czy muzyka poważna, we wszystkich gatunkach porusza się ważne tematy i wszystkie na swój sposób łączą.

Nas też dziś połączyła wspaniała muzyka i cudowna atmosfera.