KOLOROWO I WESOŁO W PIŁAWSKIM OŚRODKU SZKOLNO – WYCHOWAWCZYM

29 kwietnia 2019 roku w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej odbył się po raz dziewiętnasty przegląd artystyczny pn. Mini Lista Przebojów.
W tegorocznej edycji, mimo istniejącej sytuacji w oświacie, wzięło udział osiem placówek zajmujących się kształceniem, wychowaniem i opieką osób niepełnosprawnych intelektualnie z powiatu dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i górowskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas także uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Krakowie oraz przedszkolaki z „Tęczowej Krainy” w Piławie Górnej.
Mali i duzi artyści zaprezentowali na scenie swoje umiejętności i zdolności muzyczne, taneczne i aktorskie występując indywidualnie bądź w zespole.
Imprezę uatrakcyjnił, po raz kolejny, występ „Teatru Dużych”, który zaprezentował piosenkę „W moim ogródeczku” zespołu Rokiczanka . Zespół taneczny „ Zielone wstążki” z naszego ośrodka wykonał układ taneczny do piosenki Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna”.
Wszyscy artyści byli doskonale przygotowani i przedstawili różnorodny repertuar. Szczególne podziękowania dla nauczycieli i terapeutów za zaangażowanie oraz przygotowanie swoich podopiecznych do występów.
Wspólna zabawa, poczęstunek, śpiew i taniec wypełniły mury naszego ośrodka. Pomimo niesprzyjającej aury na zewnątrz, w ośrodku panowała słoneczna, miła i ciepła atmosfera. Każdy z uczestników został nagrodzony i zabrał ze sobą moc wrażeń.
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie za wsparcie finansowe oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Biblioteki za obsługę dźwiękową imprezy.
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy już dzisiaj na jubileuszową, XX Mini Listę Przebojów, w 2020 roku.