WALENTYNKOWE LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW

Dnia 14.02.2019 roku klasa I SPuz świętowała dzień miłości i przyjaźni. Uczniowie wykonali wesołe walentynki dla swoich przyjaciół i biesiadowali przy wspólnym poczęstunku. Atrakcją dnia były kolorowe eksperymenty. Najmłodsi uczniowie  naszej szkoły z dużym zaangażowaniem, precyzją i uwagą starali się wyczarować bańkę w bańce, lampę lawę, kolorowy deszcz, tańczące kolory i gasnącą świeczkę. Ciekawość małych naukowców była tak duża, że sami próbowali przeprowadzić eksperymenty według własnych pomysłów. Metoda eksperymentów uczy dzieci przez działanie, pozwala na zbieranie doświadczeń ręką, sercem i głową. Podczas zabawy uczniowie z niewielką pomocą nauczyciela zdobywają nowe doświadczenia, szukają przyczyn dlaczego tak się dzieje. Taka forma zajęć uatrakcyjnia proces dydaktyczno – wychowawczy oraz pobudza dzieci do twórczego myślenia i działania. Przeprowadzenie zajęć z wykorzystaniem eksperymentów daje uczniom możliwość odkrywania tajników otaczającego nas świata i zjawisk w nim zachodzących.