DOBRE DUSZKI SĄ WŚRÓD NAS

Wszystko jest wtedy kiedy nic dla siebie- te piękne słowa księdza Jana Twardowskiego, patrona naszej szkoły towarzyszą Szkolnemu Klubowi Wolontariatu od dawna. Dobre Duszki zimowy czas spędziły bardzo pracowicie, pojawiając się tam, gdzie była potrzebna pomocna dłoń. Uczniowie, rodzice i pracownicy po raz kolejny wzięli udział w akcji Pełna Miska dla Schroniska: zorganizowali zbiórkę karmy dla piesków z dzierżoniowskiego Azylu i odwiedzili czworonożnych przyjaciół. Wolontariusze włączyli się w ogólnopolską akcję fundacji Pro Salute: wykonanie  Łańcucha Dobra dla dzieci z dystrofią mięśniową. Dobre Duszki przygotowały piękne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, które wręczyli podopiecznym z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Niemczy. Bardzo lubimy te wizyty, są pełne szczerości i wzruszeń. Tradycją zimowego pomagania jest również finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 27, gdzie Dobre Duszki zbierały fundusze dla dzieci małych i bez focha. Szkolny Klub Wolontariatu swoja postawą i zaangażowaniem daje codziennie przykład, że nie trzeba wiele, aby czynić dobro. Czasem wystarczy jeden uśmiech i już możemy odmienić czyjś dzień. Wielką radość najmłodszym uczniom naszej szkoły sprawiają zabawy w ramach wolontariatu koleżeńskiego. Gorąco polecamy tę formę pracy     w wolontariacie.