WYGRANI W KONKURSIE REGIONALNYM

Uczniowie naszej placówki brali udział w regionalnym konkursie pn. ‘”Bożonarodzeniowe dekoracje stołu” organizowanym przez Szkołę Branżową I stopnia nr 14 we Wrocławiu.

Dnia 19 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

I tak:

Bartosz Szczucki zdobył I miejsce w kategorii szkół podstawowych – opiekun p. Iwona Wermińska

Agnieszka Szatanek zdobyła I miejsce w kategorii gimnazja– opiekun p. Grażyna Stasińska

Martyna Bartuś otrzymała wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – opiekun p. Monika Starościk.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

RODZINNIE, ŚWIĄTECZNIE I RADOŚNIE.

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku, czas dla najbliższych i przyjaciół. Szczególnie radosny, pełen dobrych uczuć, tradycji, pachnący piernikiem i choinką. W atmosferę świąt wprowadza nas uroczysta kolacja wigilijna. Coroczne  spotkania wigilijne są również tradycją naszej placówki i stanowią bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą.

Taka szczególna uroczystość odbyła się 18 grudnia. Przy odświętnie nakrytym stole spotkali się: dzieci  i młodzież naszej placówki, rodzice, pracownicy, a także zaproszeni goście m. in. Pan Andrzej Bolisęga – Wicestarosta Dzierżoniowski, Pan Dariusz Madejski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Piławie Górnej, Pani Marta Sochacka-Pelczar – Wiceburmistrz Piławy Górnej  ks. Prałat Zbigniew Wolanin – Dziekan Dekanatu Piława Górna, ks. Krzysztof Cora – wikariusz parafii wraz z ks. diakonem, Pan Eugeniusz Kuszka – prezes Związku Sybiraków, Pani Helena Kargul – zastępca Komendanta Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej. Przy wigilijnym stole zasiedli również sponsorzy:  prezes  firmy LG Innotek Poland sp. z o. o. Pan Yong Min Choi oraz przedstawicielka firmy Pani Marta Górniak.

Wszyscy mogliśmy zobaczyć jasełka, w wykonaniu naszych uczniów, które przypomniały nam wydarzenia nocy Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój podkreśliło, przyniesione przez harcerzy, Betlejemskie Światełko Pokoju. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wigilijne potrawy oraz śpiewanie kolęd. Nie zabrakło również prezentów świątecznych. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe paczki, ufundowane przez  firmę LG Innotek Poland sp. z. o.o.

W imieniu całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego życzymy wszystkim radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku.