SKARBY Z NASZEJ DZIAŁKI

4 grudnia wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w zajęciach „Skarby z naszej działki” w ramach programu ekologicznego „Rodzina, zdrowie, przyroda na eko działkę dziś moda”.

Naszym gościem była pani Jadwiga, działkowiczka z zamiłowania. Pani Jadwiga, mając działkę już 40 lat, bardzo obszernie i obrazowo opowiedziała dzieciom o swojej pracy na działce oraz zainteresowaniach z nią związanych. Odpowiedziała również na zadawane przez uczestników pytania.  W dalszej części uczniowie podczas scenek zaprezentowali jak przebiega rok na działce, jakie prace wykonują działkowicze,  o każdej porze roku aby zebrać obfite plony. Było kopanie ziemi, sianie i sadzenie warzyw, podlewanie oraz zbiory jarzyn i owoców, a także relaks na działce – leżakowanie w słoneczku. Nie zapomnieliśmy również o porządkach przed zimą.  Mając przed sobą prawdziwe warzywa i owoce dzieci miały za zadanie odtworzyć niektóre z nich układając duże papierowe puzzle. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem. Nie mniej trudności, ale i uśmiechu sprawiło układanie rozsypanki, z której powstały ciekawe zdania na temat pracy i odpoczynku na działce. We wszystkich zadaniach, przed którymi stanęli uczniowie pomagał im oczywiści nasz gość – pani Jadwiga.

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

Z okazji zbliżającego się Mikołaja w dniu 04 grudnia 2018 uczniowie klasy IV-VI i I-III PP wybrali się do Cinema3D w Świdnicy na film animowany „ Misja Yeti”.

Film opowiada o chęci przeżycia nowej przygody, ale też poznania brakującego ogniwa łańcucha ewolucji człowieka. Zabawne historie  i przyjaźń bohaterów wprawiły nas w dobry nastrój i humor.

Po seansie udaliśmy się na spacer po pasażu galerii, gdzie podziwialiśmy świąteczne dekoracje i przygotowania do zbliżających się  świąt.

Doświadczyliśmy nie tylko doznań estetycznych, ale też smakowych podczas posiłku w KFC.

W trakcie wycieczki  pamiętaliśmy o odpowiednim zachowaniu, naszym bezpieczeństwie i kulturalnym spędzaniu czasu.

OLIMPIADA

4 grudnia jak każdego roku wstawiliśmy się o godzinie 10.00 na hali OSiR w Dzierżoniowie, aby z radością uczestniczyć w Paraolimpiadzie Sportowej Dzieci Niepełnosprawnych, na którą czekaliśmy cały rok. Tegoroczna olimpiada odbyła się pod hasłem „Zostań Super Bohaterem”. Jej celem przede wszystkim była dobra zabawa, rehabilitacja przez sport i rekreację oraz integracja. Bawiliśmy się super, nagrody też były super. Dziękujemy do zobaczenia za rok.