CZYTAMY ZE SŁODZIAKAMI I SWOJE UMIEJĘTNOŚCI ROZWIJAMY

Dnia 17.10.2018 roku uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. W tym roku było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ uczniom towarzyszyli mali przyjaciele – Słodziaki. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Urocze maskotki otrzymaliśmy z dyskontu Biedronka, który świadomy wagi tego tematu aktywnie włączył się we wsparcie inicjatywy czytania wśród najmłodszych. Oprócz wspólnego czytania książeczki o przygodach  Zajęczycy Zuzi, Lisa Lucka, Bobra Borysa, Jeża Jerzyka, Sowy Zosi i Rysia Rysia dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, segregowały kolory, kodowały, przeliczały elementy i odnajdywały ukryte Słodziaki w klasie. Uczniowie bardzo się wspierali przy rozwiązywaniu zadań, kibicowali sobie i oklaskiwali się wzajemnie. Wesołej gromadce towarzyszyły panie, które trzymały kciuki za swoich podopiecznych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.