KOLOROWE I ZAKODOWANE ZABAWY WIELKANOCNE

Dnia 27.03 2018 roku wychowankowie II grupy wychowawczej wzięli udział w kolorowych zabawach wielkanocnych. Zajęcia rozpoczęły się od poszukiwania zajączków, wypełnionych słodyczami, w pobliskim sadzie. Zabawa w poszukiwaczy skarbów sprawiła dzieciom wiele radości. Następnie, przypominając sobie nazwy kolorów, uczniowie wykonywali kolorowe eksperymenty i prace plastyczne. Oczywiście nie mogło zabraknąć dekorowania ugotowanych wcześniej jajek. Pięknie przyozdobionymi pisankami dzieci podzieliły się z pozostałymi wychowankami grup wychowawczych, życząc sobie nawzajem radosnych Świąt Wielkanocnych. Od stycznia 2018 roku nasza placówka bierze udział w ogólnopolskim programie pilotażowym Uczymy dzieci programować. Zajęcia z kodowania, programowania, praca z robotami uczą dzieci logicznego myślenia, konsekwencji w działaniu, postępowania zgodnie z instrukcją i według algorytmów, rozwijają uwagę, koncentrację i uczą współpracy zespołowej. Uczniowie bardzo rzetelnie wykonują wszystkie zadania, pomimo sporego stopnia trudności. Dnia 28.03.2018 roku najmłodsze dzieci z klasy I-III, na zajęciach w bibliotece szkolnej kodowały wielkanocną pisankę i krzyżyk. Na początku swojej przygody z kodowaniem uczniowie przypomnieli sobie nazwy kolorów, segregując je na czas. Na własnoręcznie wykonanej planszy, według algorytmów: litera- obraz, litera- obraz- kolor kodowały wielkanocne symbole. Kolejnym wyzwaniem dla najmłodszych było wyznaczanie trasy robotowi ozbotowi. Uczniowie sprawdzali czy robot podąży za wielobarwnością sekwencji kolorów na pisance. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim spokojnych i szczęśliwych świąt w rodzinnym gronie.