TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

21 lutego przypada Światowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to doskonała okazja, aby więcej uwagi poświęcić językowi polskiemu. Dlatego też w placówce obchodziliśmy Tydzień Języka Polskiego. Uczniowie przygotowywali plakaty związane z hasłem Mój język świadczy o mnie – Nie! wulgaryzmom. Podczas różnorodnych zajęć wykonywali prace, mające na celu poszerzanie wiadomości na temat języka ojczystego, twórczości znanych i lubianych poetów. Cała  społeczność szkolna tworzyła listę wyrazów i wyrażeń sprawiających trudności w ich zapisie. Podsumowaniem projektu był miniturniej wiedzy o języku polskim. Wszyscy wypadli świetnie, wykazując się nie tylko wiadomościami, ale również współpracą z rówieśnikami. Szacunek do języka ojczystego i dbałość o niego to powinność każdego  z nas, nie tylko od święta.