CZYTAMY, BO LUBIMY

Od dnia 28.10.2021 roku braliśmy udział w II międzynarodowej edycji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W naszej szkole zorganizowaliśmy czytelniczą strefę relaksu, fotobudkę Lubię czytanie i stoisko do wykonania książkowych zakładek. Uczniom bardzo spodobała się strefa relaksu, gdzie na wygodnych siedziskach, materacach i poduszkach mogli czytać swoje ulubione książki lub wysłuchać ciekawych historii bajkowych bohaterów z płyt cd. Na ich prośbę akcję przedłużyliśmy w naszej szkole do dwóch tygodni.  W tym roku, w biciu rekordu wzięło u nas udział 70 osób.

O BAJKACH WIEMY WSZYSTKO

Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto. Obchodzimy je w naszej szkole cyklicznie, od kilku lat. Tym razem, 04.11.2021 roku zorganizowaliśmy Szkolny Quiz Wiedzy o Bajkach, gdzie sprawdzaliśmy i wzbogacaliśmy swoją wiedzę o tych bezcennych utworach literackich.  Wszyscy uczniowie przebrali się za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i wykazali się dużą znajomością bajek. Atrakcją imprezy była bajkowa wystawa fotograficzna, gdzie w znanych bohaterów bajkowych wcielili się absolwenci placówki. Uczniowie dowiedzieli się, co oznacza morał w bajce, że w bajkach występuje walka dobra ze złem, że bajkę może napisać każdy z nas. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto czytać bajki.