TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W dniach od 25.10 – 29.10.2021 roku włączyliśmy się do kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2021” organizowanej przez Fundację Dobre Życie.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem chleba, podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami, jak również promowanie zdrowego stylu życia.

Cała społeczność naszej placówki obejrzała film „Od ziarenka do bochenka”, ułożyła historyjkę obrazkową „Skąd bierze się chleb?”, wykonała plakaty „Zdrowe nawyki w naszej klasie”, brała udział w porannej gimnastyce przy muzyce, upiekła pyszne chleby.

29.10.2021 roku wszystkie klasy obchodziły DZIEŃ CHLEBA. W tym dniu wszyscy przygotowali zdrowy poczęstunek, nie zabrakło domowej roboty dżemów, przetworów z warzyw, soków, owoców ze szkolnego sadu.  Poczęstunek przeplatany był pogadankami na temat zdrowego stylu życia.

Dziękujemy za zaangażowanie w kampanię wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom.