EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

W ostatnim tygodniu października wszyscy braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Wierzymy w możliwości naszych uczniów, bo wiemy, że doświadczanie własnej skuteczności i sprawczości w rozwiązywaniu problemów jest dla dziecka wspaniałym, wspierającym doświadczeniem, które przekłada się na wszystkie dziedziny życia! Nauka programowania i kodowania sprawia, że dzieci rozumieją działanie mechanizmów w otaczającym nas świecie. W programowaniu, podobnie jak w życiu, istnieje więcej niż jeden sposób rozwiązania problemu. Gdy dziecko nauczy się podstawowych pojęć, zda sobie sprawę, że ogranicza je tylko wyobraźnia. Jesteśmy dumni, że kodowanie jest stałym elementem edukacji i zabawy w naszej szkole.