ŻEGNAMY ZIMĘ WYJAZDEM NA ANTARKTYDĘ

Uczniowie klasy II SPuz, w lutym, realizowali edukacyjny projekt klasowy Baza naukowa na Antarktydzie. Dzieci poznawały krainę śniegu i lodu, jej mieszkańców oraz pracowały z lekturą Zaczarowana zagroda. Praca badawcza, z globusem, eksperymentowanie, poznawanie kontynentu w rozszerzonej rzeczywistości z aplikacją Quiver Vision, to tylko niektóre z działań projektowych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania, zaczynając od spakowania walizki. Największą atrakcją projektu była budowa bazy naukowej, w której dzieci samodzielnie wymyślały i przeprowadzały eksperymenty. Uczestnicy projektu mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy, wykonali flagę Polski dla swojej bazy i podpisali własne identyfikatory. Uczniowie mogli spróbować mini morsowania i zbudowali igloo z kukurydzianych chrupek. Na zakończenie projektu dzieci bezbłędnie rozwiązały test wiedzy o Antarktydzie, za co otrzymały Medale Mistrza Wiedzy Antarktydzie.

BEZPIECZNY INTERNET

W pierwszym tygodniu marca w grupach wychowawczych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej odbyły się zajęcia – „Bezpieczny Internet”. Wychowankowie pracowali w małych grupach z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Podejmowali szereg działań związanych z tematyką zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Młodzi internauci rozwijali kompetencje cyfrowe korzystając z urządzeń multimedialnych tj. komputerów, laptopów i smartfonów. W ramach zajęć wychowankowie wykonali prace plastyczne i plakaty. Oglądali również prezentację multimedialną – Sieciaki.pl -Zasady Bezpieczeństwa w Internecie. W związku z trwającą pandemią COVID -19 zajęcia miały w szczególny sposób zachęcić podopiecznych do wykorzystania możliwości technologicznych, które mogą wspierać ich rozwój i edukację.