ZDROWE JABŁKA JEMY I WSZYSTKO O NICH WIEMY

Klasa II SPuz przez cały październik realizowała edukacyjny projekt klasowy Jabłko. Uczniowie odwiedzili pobliskie działki, gdzie dokonali obserwacji jabłek. Dzieci w kreatywny i nietypowy sposób sprawdzały różne właściwości tych zdrowych owoców: czy jabłka pływają, w którym kolorze jabłka najszybciej spadają, turlają się, czy z jabłek można zbudować wieżę. Uczniowie dowiedzieli się z czego jabłka się składają, jak powstają i smakują. Mali badacze przeprowadzili również jabłkowe eksperymenty i sprawdzili czy w jabłkach jest witamina c, dlaczego jabłka ciemnieją. W projekcie nie mogło zabraknąć wrażeń sensorycznych: dzieci kosztowały te pyszne i zdrowe owoce oraz rozwijały swoje artystyczne talenty.