ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA 2020

Dnia 02.10.2020 roku najmłodsi uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Światowym Dniu Serca. Dzieci rozmawiały o profilaktyce serca: zdrowym odżywianiu oraz ruchu na świeżym powietrzu, wybierały właściwe postawy, które sprzyjają zdrowemu stylowi życia i dbają o dobrą kondycję serca. Uczniowie skanowali kody QR, przygotowane specjalnie na tę okazję, odczytywali z nich informacje co jest dobre dla naszego serca. Mali amatorzy zdrowego stylu życia rozwiązali test obrazkowy, z którego dowiedzieli się jakie emocje sprzyjają naszemu sercu i wykonali piękne czerwone serca techniką suchych palców. Wszyscy wystukali rytm bijącego serca pałeczkami perkusyjnymi, a pani pielęgniarka zmierzyła dzieciom ciśnienie. Największą atrakcją spotkania były serca w technice 3d – pokolorowane przez uczniów obrazki, zeskanowane w aplikacji Quiver, poruszały się, można było mieć serce na dłoni, a przy kliknięciu w ekran telefonu, serca zmieniały kolor i wydawały różne dźwięki. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały magnesy, które będą im codziennie przypominały o profilaktyce serca.