KAMPANIA „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS – IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Nasza szkoła 25.11.2019 roku przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii społecznej pt. IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.

Celem kampanii jest:

– przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci,

– wzmacnianie więzi rodzinnych,

– rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży,

– kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

W projekcie udział wzięli uczniowie, wychowankowie grup wychowawczych, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, pracownicy placówki, rodzice. Już  pierwszego dnia na korytarzach pojawiły się plakaty informujące o realizacji ogólnopolskiej akcji społecznej w naszej szkole oraz ogłoszenia o zadaniach do zrealizowania.

W ramach kampanii zostały zrealizowane następujące zadania:

• ułożenie życzeń do kartek,
  • pisanie kartek świątecznych, adresowanie ich,
  • wyszukiwanie adresów instytucji, w których mieszkają osoby samotne,
  • zorganizowanie wspólnego wypisywania kartek świątecznych przesłanych przez Fundację Dbam o mój z@sięg, adresowanie ich,
  • wyjście na pocztę, wysłanie kartek,
  • rozdawanie kartek mieszkańcom Piławy Górnej.

Ponadto wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci
„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. Uczniowie samodzielni wykonali kartki świąteczne według własnego pomysłu.

Udział w kampanii sprawił wiele radości tym małym i dużym.

SPOTKANIE Z ELSĄ Z KRAINY LODU

11 grudnia uczniowie placówki uczestniczyli w wyjeździe do Kina 3D w Świdnicy na film animowany produkcji Walta Disneya „ Kraina lodu II”.

Mogliśmy poznać historię sióstr Elsy i Anny, które wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa. Ciekawa animacja, bajkowe obrazy i muzyka przeniosła nas w świat zaczarowany i magiczny. Z wielką uwagą śledziliśmy losy bohaterów.

Po zakończonym seansie był czas na podziwianie wystroju i dekoracji bożonarodzeniowych w pasażu galerii oraz posilenie się ciepłą kanapką w KFC.

W miłej atmosferze oraz pełni wrażeń powróciliśmy do ośrodka i czekamy na kolejny raz.

ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNIKAMI

Dnia 12.12.2019 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły piekli pierniki. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem sypali, mieszali, ubijali, aby wszystko było zgodnie z przepisem. Blachy wyłożone papierem do pieczenia zapełniały się  serduszkami, gwiazdkami, ludzikami i  mikołajami. Zapach ciastek roznosił się po całej szkole i przyciągnął do klasy dużo gości. Do dekorowania pierników najmłodsi uczniowie zaprosili starszych kolegów z sąsiedniej klasy. W miłej atmosferze, przy dźwiękach ulubionych pastorałek, pierniki pokrywały się serduszkami, groszkami, wiórkami i lukrem. Najprzyjemniejszą częścią dnia była oczywiście degustacja wypieków. Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści zasłużyli na tytuł mistrzów wypieków.